Iskolagyümölcs-program

Mindennapi egészség...

Iskolagyümölcsről szülőknek - internetes kép

Örömünkre szolgál, hogy gyermekük már nem csak otthon, de az iskolában is ehet gyümölcsöt. Ez azonban nem elég ahhoz, hogy az egészséges táplálkozás szokása kialakuljon. Fontos, hogy a legkisebben naponta többször is fogyasszanak friss zöldséget, gyümölcsöt, és ebben az Önök szerepe a legfontosabb.

Kérjük, járjanak elöl jó példával, és Önök is táplálkozzanak egészségesen. Figyeljenek oda, hogy az egész család számára biztosítsák a szükséges napi vitamin és rostanyag bevitelt. Ehhez az szükséges, hogy naponta legalább ötször egyenek zöldségeket, gyümölcsöket, illetve igyanak 100%-os gyümölcsleveket. Ebből egy teljesül az iskolában, a többi Önökön múlik.

Sok múlik a változatosságon. A zöldségeket, gyümölcsöket, húsmentes ételeket is számtalan módon el lehet készíteni, csak fantázia kérdése.

A másik fontos dolog, melyre szeretnénk felhívni figyelmét, hogy ha csak lehet, vásároljon magyar termelőktől származó termékeket. Ezzel nem csak saját magának és gyermekének tesz jót, de egyben magyar gazdasági érdek is. Ha magyar árut fogyaszt:

• védi a környezetet, hiszen nem kell több ezer kilométerről kamionnal hazánkba szállítani a kérdéses árut,
  • segíti a magyar gazdákat, bevételhez, munkához juttatja őket és dolgozóikat
  • pénzéért minőséget kap: a friss áru nincs tartósítószerekkel kezelve és a szigorú minőségbiztosítási előírások miatt egész biztosan nem volt tiltott, káros vegyszerekkel permetezve.

Reméljük, oldalainkat hasznosnak találja, látogasson vissza rendszeresen, ígérjük, hogy mindig talál majd újdonságot.

Jó egészséget kívánunk Önnek és egész családjának.
Nógrád-TÉSZ

Európai uniós társfinanszírozású iskolagyümölcs-program